معنی کلمه زبرا

در زبان انگلیسی به گورخر، زبرا (zebra) می گویند. از آنجا که این حیوان پوست راه راه دارد در واقع زبرا استعاره ای از راه راه بودن است.
در مورد پرده زبرا دلیل انتخاب این اسم برای این مدل پرده این است که متریال مختلف در تولید پرده زبرا به صورت راه راه در کنار هم قرار می گیرند.
در واقع پرده زبرا ترکیبی از پارچه و تور است که به صورت نوارهای افقی کناره هم چیده شده اند که این کار امکان تولید طرح ها و رنگ های بسیار متنوعی را برای ما ایجاد می کند.
البته قبل از تولید این سبک از پرده، پارچه های راه راه وجود داشت که دوخته و تبدیل به پرده می شد.
اما هدف از تولید پرده های زبرا و زبرومن تنها ترکیب پارچه و تور به صورت راه راه نیست بلکه علاوه بر زیبایی بی نظیرشان مزایا و امکانات زیادی به وجود می آورند.
تنظیم نور یکی از مهمترین ویژگی های بی نظیر زبراست.
قابل توجه است که پرده زبرا و زبرومن نسل جدیدی از پرده هستند که هر دو شکل و ساختاری نسبتا شبیه بهم دارند.
اما در مواردی هم با هم تفاوت دارند که در مقالات دیگری تفاوت دو پرده زبرا و پرده زبرومن را بررسی خواهیم کرد.

شرکت فرزین دکور با عرضه محصولات و لوازم پرده های فانتزی و کلاسیک ، بیش از 20 سال در عرصه دکوراسیون داخلی حضور فعال داشته است . این شرکت با عرضه انواع پرده زبرا , پرده زبرومن , پرده شید ترک در طرح ها ورنگ های مختلف پیشتاز در عرصه ی تزئینات در سراسر کشور می باشد. هدف اصلی شرکت ،ارائه محصولات با تنوع بسیار بالا و متناسب با سلیقه های مختلف می باشد تا شما مشتریان عزیز با هر سلیقه ای بتوانید لوکس ترین ها را برای منازل و ادارات و... خود انتخاب کرده واز کیفیت محصولات ما ابراز رضایت فرمائید. پرده هاي زبرا يا همان دبل شيد نسل جديد پرده هاي فانتزي و لوكس ميباشد پرده ي زبرا به دليل تنوع بالا در طرح و رنگ و همينطور قيمت مناسب جايگاه ويژه اي در منازل و ادارات پيدا نموده. شركت فرزين دكور جزو اولين شركت هاي توليد كننده زبرا و شيد در ايران ميباشد كه باارايه انواع پرده ي زبرا و شيد با عالي ترين كيفيت قصد دارد تا رضايت مشتريان را جلب كرده و خدمتگزار تمامي مردم باشد .