کاغذ دیواری یکی از پوشش هایی است که این روزها برای دیوارها انتخاب می شود. در این مقاله ۵ اصل مهم برای انتخاب کاغذ دیواری را به شما معرفی می کنیم.

اصول انتخاب کاغذ دیواری
کاغذ دیواری به دلیل داشتن بافت و طرح، نور بیشتری جذب می کند، به خصوص اگر طرح های شلوغ و رنگ های تیره داشته باشد. بنابراین اگر با کمبود نور مواجه اید، انتخاب کاغذ دیواری شلوغ با رنگ های تیره، آن هم برای کل دیوارهای منزل، اشتباه بزرگی است. برای چنین فضاهایی رنگ های روشن بهترین گزینه هستند. مدل هایی با رنگ روشن و طرح های کم و کوچک انتخاب کنید. از کاغذ دیواری برای یک یا دو دیوار استفاده کنید و بقیه فضا را با رنگی ساده و روشن بپوشانید.

برای انتخاب کاغذ دیواری به متراژ منزل توجه کنید
رنگ های تیره، باعث کوچک به نظر رسیدن فضا می شوند. اگر در خانه ای کوچک زندگی می کنید، بهتر است از ترکیب کاغذ دیواری و رنگ و از رنگ های روشن و کاغذ دیواری هایی با طرح های ساده و رنگ های روشن استفاده کنید. کاغذ دیواری هایی با بافت های ساده و ریز، انتخاب مناسبی هستند. طرح های راه راه هم برای فضاهای کوچک مناسب است.
اگر سقف اتاقی کوتاه است، انتخاب یک کاغذ دیواری با خطوط راه راه عمودی برای این اتاق، باعث می شود سقف اتاق بلندتر به نظر برسد. اگر طول و عرض فضایی با هم تفاوت زیادی دارد و باریک و کشیده به نظر می رسد، با نصب کاغذ دیواری با خطوط راه راه افقی روی دیوار کم عرض، می توانید ابعاد فضا را اصلاح کنید.

قبل از خرید کاغذ دیواری تصمیم بگیرید
کاغذ دیواری ها به قدری در بافت، طرح، رنگ و سبک متنوع هستند که اگر قبل از خرید، مدل مد نظرتان را انتخاب نکنید بی شک سردرگم می شوید. قبل از خرید، تصاویر مختلف را بررسی کنید و با توجه به نوع فضا و وسایل منزل، معیارهای خود را مشخص کنید. اگر تصمیم بگیرید کاغذ دیواری با بافت ریز و تک رنگ با رنگ غالب زرشکی برای اتاق پذیرایی انتخاب کنید، دیگر طرح های نوین شما را به اشتباه نمی اندازند.

انتخاب طرح های مد سال، خوب یا بد؟
اجازه ندهید مدل های رنگارنگ شما را به اشتباه بیندازند. طرحی را انتخاب کنید که مطابق نیازهای شما باشد و با فضا، مبلمان و سلیقه شخصی شما همخوانی داشته باشد. فراموش نکنید که طرح‎های مد سال، با همان سرعتی که مد می شوند از مد می افتند، پس طرحی را انتخاب کنید که چندماه بعد، از انتخاب آن پشیمان نشوید.

کاغذ دیواری را در فضای خانه ببینید
بعد از انتخاب کاغذ دیواری و قبل از سفارش، تکه ای از طرح مورد نظر را به خانه بیاورید و روی دیوار قرار دهید. گاهی طرحی بسیار زیباست اما وقتی روی دیوار می رود، نظرتان کاملا تغییر می کند. کاغذ دیواری انتخابی را کنار وسایل منزل قراردهید. آیا از نظر رنگ و سبک هماهنگی دارند یا خیر؟

چند رول اضافه، محض احتیاط
هنگام سفارش کاغذ دیواری یکی دو رول اضافه تر سفارش دهید. بازار کاغذ دیواری به سرعت برق وباد تغییر می کند و طرحی که انتخاب می کنید چندماه دیگر ممکن است در هیچ فروشگاهی پیدا نشود؛ بنابراین اگر در گذر زمان به هر دلیلی گوشه ای از کاغذ دیواری پاره شد یا از بین رفت، با داشتن یک رول اضافه، با کمترین هزینه می توانید کاغذ دیواری منزل خود را ترمیم کنید و دیگر لازم نیست به دنبال تعویض کامل کاغذ دیواری باشید

 

شرکت فرزین دکور با عرضه محصولات و لوازم پرده های فانتزی و کلاسیک ، بیش از 20 سال در عرصه دکوراسیون داخلی حضور فعال داشته است . این شرکت با عرضه انواع پرده زبرا , پرده زبرومن , پرده شید ترک در طرح ها ورنگ های مختلف پیشتاز در عرصه ی تزئینات در سراسر کشور می باشد. هدف اصلی شرکت ،ارائه محصولات با تنوع بسیار بالا و متناسب با سلیقه های مختلف می باشد تا شما مشتریان عزیز با هر سلیقه ای بتوانید لوکس ترین ها را برای منازل و ادارات و... خود انتخاب کرده واز کیفیت محصولات ما ابراز رضایت فرمائید. پرده هاي زبرا يا همان دبل شيد نسل جديد پرده هاي فانتزي و لوكس ميباشد پرده ي زبرا به دليل تنوع بالا در طرح و رنگ و همينطور قيمت مناسب جايگاه ويژه اي در منازل و ادارات پيدا نموده. شركت فرزين دكور جزو اولين شركت هاي توليد كننده زبرا و شيد در ايران ميباشد كه باارايه انواع پرده ي زبرا و شيد با عالي ترين كيفيت قصد دارد تا رضايت مشتريان را جلب كرده و خدمتگزار تمامي مردم باشد .